Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
22/01/2019 - 10:30

Wjechała autem w 87-letniego pieszego. Z ranami głowy trafił do szpitala

Potrąciła samochodem starszego mężczyznę. Poszkodowany z urazem głowy został zabrany do szpitala. Jak doszło do tego zdarzenia?

Dramat rozegrał się w miniony piątek (18 stycznia) w Stróżach. Kobieta kierująca Volkswagenem chciała wyjechać z parkingu przy aptece na główną drogę. Cofając, nie zauważyła starszego mężczyzny, który w tym samym momencie wszedł na jezdnię, chcąc przejść na drugą stronę w miejscu, w którym nie było przejścia dla pieszych. Kobieta uderzyła tyłem pojazdu w niego. 87-latek upadł na ziemię.

Zobacz też Był pijany i nie miał prawa jazdy. Skończyło się tragicznie

Już po kilku minutach na miejsce przyjechało wezwane przez świadków pogotowie. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanemu pomocy. Okazało się, że mężczyzna doznał uraz głowy, dlatego został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu. Na szczęście jego obrażenia nie były aż tak poważne i funkcjonariusze zakwalifikowali zdarzenie jako kolizja.

- Poszkodowany został pouczony, a kierująca pojazdem zostanie ukarana mandatem karnym. W momencie zdarzenia kobieta była trzeźwa – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

RG [email protected] Fot. Czytelnik. Widzieliście coś, co powinni zobaczyć inni? Prześlijcie zdjęcia lub wideo na SYGNAŁ "Sądeczanina"Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020