Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
20/04/2016 - 09:05

Wandale zdewastowali obiekty sportowe. Policja prosi o pomoc mieszkańców

Wandale pofolgowali sobie w Kasinie Wielkiej (gmina Mszana Dolna). Efektem ich działań są zdewastowane trybuny na stadionie sportowym „Śnieżnica” i uszkodzone bramki. Policja prosi o pomoc mieszkańców, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawców tych zdarzeń.

Przedstawicielka Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej złożyła wczoraj (19 kwietnia) w tamtejszym komisariacie zawiadomienie o uszkodzeniach, do jakich doszło w Kasinie Wielkiej.

- Nieustaleni sprawcy, w okresie od marca do kwietnia br. uszkodzili na stadionie sportowym „Śnieżnica” kilkadziesiąt krzesełek plastikowych – powiedział naszemu portalowi asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. – Zostały one wyrwanie z mocowań. Wandale nie oszczędzili nawet obydwu bramek, które powyginali.

Kasina Wielka, wandale zdewastowali obiekty sportowe

Straty, jakie spowodowali wandale szacuje się na około 20 tys. złotych.

Do kolejnego aktu wandalizmu doszło także w tej samej miejscowości między 15, a 18 kwietnia br. Tym razem wandale uszkodzili na terenie szkoły sztuczną murawę boiska, całkowicie zniszczyli jedną z bramek, a drugą w znacznym stopniu uszkodzili.

Sprawcy na tym jednak nie poprzestali. Wyrwali z podłoża wraz z betonowym mocowaniem kilka ławek. Zniszczona została również tablica informacyjna przy głównym wejściu do szkoły, a także uszkodzono elewację budynku i wyrwano przewód piorunochronu. W tym przypadku straty sięgają 5 tys. złotych.

Sprawcom takich zniszczeń grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

- Prosimy osoby, które mogą pomóc nam w ustaleniu wandali o kontakt z dyżurnym. Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej pod numerem tel. 18 33 10 007 lub alarmowym 997. – dodaje rzecznik limanowskiej Policji.

(MACH)

Fot. KMP w Nowym Sączu - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu