Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
29/07/2014 - 10:43

Wandale uszkodzili drzwi w plebanii w Staszkówce

Policja szuka wandali, którzy dostali się do plebanii w Staszkówce (gmina Moszczenica) i w budynku uszkodzili drzwi na parterze i pierwszym piętrze. Straty wstępnie wyceniono na 1,5 tys. złotych.
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach został powiadomiony o zdarzeniu w ostatni piątek (25 lipca) po godz. 23 przez księdza pełniącego posługę w tej parafii. Do Staszkówki pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która na miejscu zdarzenia przystąpiła do zbierania i zabezpieczania śladów przestępstwa.

- Wandale uszkodzili w budynku plebanii dwoje drzwi – na parterze i pierwszym piętrze – powiedziała naszemu portalowi Karolina Gubała, z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło między 24, a 25 lipca br., w czasie, gdy ksiądz przebywał poza parafią.

Niestety, nie był to jedyny przypadek uszkodzenia mienia w ostatnim czasie na terenie powiatu gorlickiego.
Do aktu wandalizmu doszło również na terenie Gorlic. W niedzielę (27 lipca) dyżurny KPP w Gorlicach został powiadomiony o uszkodzeniu drzwi w Miejskim Zespole Szkół nr 4.

- Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące uszkodzeń drzwi w budynku plebanii w Staszkówce oraz w szkole w Gorlicach, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach, przy ul. 11-go Listopada 56 lub pod numerami telefonów 997 lub 112.

Opr. (MIGA)
Źródło: KPP w Gorlicach.
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu