Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
31/03/2021 - 14:10

W Tęgoborzy płonął budynek. Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar [ZDJĘCIA]

Dwudziestu dziewięciu strażaków przez prawie trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Tęgoborzy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalają, jak doszło do tego zdarzenia.

We wtorkowe popołudnie w Tęgoborzy przy ulicy Śliwkowej wybuchł pożar. Zapalił się budynek gospodarczy. Właściciele jak tylko zauważyli kłęby dymu wydobywające się z budynku, natychmiast wezwali straż pożarną. Nie czekali jednak bezczynnie. Odłączyli prąd w budynku i próbowali samodzielnie gasić pożar, polewając ogień wodą przy użyciu węża ogrodowego.

Zobacz też Wypadek w Rdziostowie. Są ranni [FILM, ZDJĘCIA]

Już po chwili zaroiło się tam od strażaków. Ratownicy musieli działać bardzo szybko, bo tuż obok budynku znajdował się dom, który także w każdej chwili mógł się zapalić. Strażacy ewakuowali z płonącego obiektu pojazdy oraz sprzęt, który się tam znajdował, a następnie zaczęli polewać budynek wodą, którą czerpali z hydrantu znajdującego się 100 metrów od posesji.

Gdy sytuację udało się już opanować, strażacy zajęli się rozbiórką spalonej konstrukcji budynku. Na koniec sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną. Urządzenie nie pokazało żadnego zagrożenia. Na tym zakończyła się trwająca prawie trzy godziny akcja.

Zobacz też Tragedia przed samymi świętami. Nie żyje 48-letni traktorzysta [ZDJĘCIA]

Wszystko wskazuje na to, że do pożaru doszło na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w zaparkowanym tuż obok budynku quadzie. Pojazd zaczął się palić, a ogień prawdopodobnie rozprzestrzenił się na pobliski obiekt. Ustalaniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajmą się policjanci. W tym całym nieszczęściu najważniejsze jednak jest to, że nikt nie ucierpiał. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz)

W Tęgoborzy płonął budynek. Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar
Dwudziestu dziewięciu strażaków przez prawie trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Tęgoborzy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalają, jak doszło do tego zdarzenia.


Dziękujemy za przesłanie błędu