Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
17/01/2021 - 14:00

W Szymbarku spłonął budynek. Nie żyje 15-latka, trzy osoby w szpitalu

W Szymbarku spłonął drewniany budynek. Nie żyje 15-latka, która przebywała w środku, trzy inne osoby trafiły do szpitala. Ze względu na trudne warunki służby ratunkowe miały duży problem z dotarciem na miejsce. W akcji uczestniczyło 48 strażaków, obecne było także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wcześniej informowaliśmy o nocnych pożarach w Nowym Sączu i Boguszowej, w których nikt nie został ranny. Teraz mamy jednak do czynienia z dużo poważniejszą sytuacją. W Szymbarku (gmina Gorlice) spłonął drewniany budynek. Gorliccy strażacy zgłoszenie otrzymali o godzinie 8:14. Na miejsce skierowano m.in Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zobacz także: W pożarze w Szymbarku zginęła 15-letnia harcerka

Akcja ratownicza prowadzona była w bardzo trudnych warunkach. Wszystko przez to, że obiekt znajdował się na ciężko dostępnym terenie. Służby, by dotrzeć na miejsce musiały przejść pieszo około 2 km. Użyto również quadów i skuterów śnieżnych. Na miejscu znajdowało się 48 strażaków. W akcji uczestniczyły również miejscowe jednostki OSP z powiatu Gorlickiego. Obecna była także policja oraz wójt gminy Gorlice.  

Zobacz też W pożarze stracili ukochaną Zuzię i dach nad głową. Potrzebna jest pomoc

Zobacz też Tragedia podczas pożaru w Szymbarku. W płomieniach zginęła 15-letnia Zuzia

Jak potwierdził nam Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach, nie żyje 15-latka, której zwłoki znaleziono w budynku. Do szpitala przetransportowane zostały natomiast trzy osoby - ojciec oraz dwójka dzieci. ([email protected], fot.: OSP Binarowa/ Biecz 998)Dziękujemy za przesłanie błędu