Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
01/04/2021 - 10:40

W Szymbarku lądował śmigłowiec LPR. Przyleciał po schorowaną kobietę

W Szymbarku koło Gorlic lądowało dzisiaj przed południem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec przyleciał po schorowaną kobietę, która miała duszności.

Dzisiaj po godzinie 10 w Szymbarku koło Gorlic lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak udało nam się dowiedzieć, śmigłowiec przyleciał po schorowaną mieszkankę Szymbarku, która miała duszności. W tym momencie nie było wolnej karetki, dlatego na pomoc kobiecie ruszyła załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka. Niestety takie sytuacje coraz częściej zdarzają się w naszym regionie, ale także w całej Polsce.

Zobacz też Tragedia przed samymi świętami. Nie żyje 48-letni traktorzysta [ZDJĘCIA]

Strażacy z Gorlic i Szymbarku zabezpieczyli miejsce, w którym wylądowała latająca karetka. Jak informuje portal HaloGorlice, medycy byli w kombinezonach, ponieważ pacjentka prawdopodobnie jest zakażona koronawirusem. Ostatecznie jednak helikopter odleciał nie zabierając jej.

Ratownicy medyczni mają pełne ręce roboty. Niemal co chwile są wzywani do osób zakażonych koronawirusem, które skarżą się na duszności. Często dochodzi do takich sytuacji, że w przypadku braku wolnej karetki, na pomoc chorym śpieszą strażacy albo załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu