Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
03/10/2022 - 15:00

W Starym Sączu wybuchł pożar. Spłonęła stodoła, traktor i samochód [ZDJĘCIA]

Trzydziestu strażaków przez ponad trzy godziny gasiło pożar budynków gospodarczych w Starym Sączu. Zagrożony był również dom. Akcja była bardzo skomplikowana, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne.

To nie był spokojny weekend na Sądecczyźnie. Na drogach doszło do kilku groźnych wypadków i kolizji. Początek października nie najlepiej zapamiętają też mieszkańcy Starego Sącza. W ich gospodarstwie, przy ulicy Piłsudskiego, w minioną niedzielę wybuchł pożar.

Zobacz też Turyści w centrum miasta znaleźli jego zwłoki. Ciało leżało w potoku

Z nieznanych na tę chwilę przyczyn zapalił się budynek gospodarczy, w którym znajdował się traktor i samochód Fiat Seicento. Ogień tak szybko się rozprzestrzeniał, że już po chwili przeniósł się na drugi budynek. Zagrożony był również dom, który znajdował się tuż obok. Strażacy musieli działać szybko i sprawnie, aby ocalić obiekt.

Jedni ratownicy polewali wodą dom, aby uchronić go przed ogniem, inni gasili płonące budynki gospodarcze, a pozostali strażacy ewakuowali drób z palącego się obiektu.

Zobacz też Koszmarny wypadek na "sądeckiej drodze śmierci" w Witowicach. Auta nadają się na złom [ZDJĘCIA] 

W trakcie prowadzonej akcji na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i energetyczne oraz policja. Ratownicy medyczni udzielili pomocy właścicielce budynku, która skarżyła się na dolegliwości. Po przebadaniu przez medyków pozostała na miejscu. Nie było potrzeby, aby jechała do szpitala.

W trakcie gaszenia pożaru, na ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu były utrudnienia. Jeden pas drogi był zablokowany przez wozy służb ratunkowych. Policjanci kierowali ruchem wahadłowo.

Zobacz też Jak on to zrobił? BMW wylądowało na barierach mostu heleńskiego [ZDJĘCIA]

Gdy sytuację udało się opanować, strażacy zajęli się rozbiórką drewnianej konstrukcji budynków. Wynieśli nadpalone drewno na zewnątrz i jeszcze raz dokładnie przelali je wodą. Przerzucili również siano, które znajdowało się w stodole. Na koniec jeszcze raz sprawdzili pogorzelisko oraz sąsiednie budynki i na tym zakończyli trwającą ponad trzy godziny akcję, w której wzięło udział trzydziestu strażaków. Straty, jakie ponieśli właściciele budynku są ogromne. Spłonął budynek, traktor i samochód Fiat Seicento. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego pożaru. ([email protected] fot. OSP Stary Sącz, PSP Nowy Sącz)

W Starym Sączu wybuchł pożar. Spłonęła stodoła, traktor i samochód
Trzydziestu strażaków przez ponad trzy godziny gasiło pożar budynków gospodarczych w Starym Sączu. Zagrożony był również dom. Akcja była bardzo skomplikowana, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne.


Dziękujemy za przesłanie błędu