Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
14/09/2021 - 12:05

W środku nocy w Brzeznej wybuchł pożar. Dom płonął jak pochodnia

Łuna ognia rozświetliła minionej nocy niebo nad Brzezną. W jednej chwili niezamieszkały budynek zamienił się w płonącą pochodnię. Płomienie i kłęby dymu było widać już z daleka. Niestety wszystko spłonęło doszczętnie.

Dochodziła godzina pierwsza trzydzieści, jak mieszkańców gminy Podegrodzie obudziły syreny strażackie, które zwiastowały, że stało się jakieś nieszczęście. Okazało się, że w Brzeznej płonie dom. Łunę ognia i kłęby dymu było widać już z daleka.

Gdy pierwsze straże dotarły na miejsce, częściowo drewniany, a częściowo murowany dom był już cały w ogniu. Płomienie wydostawały się na zewnątrz. Obecny na miejscu właściciel poinformował strażaków, że w środku nikogo nie ma, a prąd jest odłączony. Już od dłuższego czasu w budynku nikt nie mieszkał.

Ratownicy natychmiast zaczęli gasić pożar, polewając płonący dom wodą. Akcja nie była łatwa. Trzydziestu czterech strażaków przez wiele godzin walczyło z żywiołem. Niestety wszystko spłonęło doszczętnie. Gdy ogień udało się już ugasić, strażacy zajęli się rozbiórką spalonej konstrukcji dachu. Na koniec jeszcze raz przelali cały budynek wodą.

Akcja gaśnicza zakończyła się dopiero po godzinie ósmej. Właściciel budynku poniósł straty w wysokości około 150 tysięcy złotych. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Gostwica)

W środku nocy w Brzeznej wybuchł pożar. Dom zamienił się w płonącą pochodnię
Łuna ognia rozświetliła minionej nocy niebo nad Brzezną. W jednej chwili niezamieszkały budynek zamienił się w płonącą pochodnią. Płomienie i kłęby dymu było widać już z daleka. Niestety z domu zostały jedynie zgliszcza.


Dziękujemy za przesłanie błędu