Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
24/03/2022 - 11:35

W samochodzie miał narkotyki, a w domu broń. 29-latek wpadł na gorącym uczynku

29-letni mieszkaniec Sądecczyzny przewoził w samochodzie narkotyki. Nie spodziewał się, że policjanci zatrzymają go do kontroli drogowej. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Jakby tego było mało, funkcjonariusze znaleźli w jego domu broń i dużą ilość amunicji.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się ściganiem przestępców narkotykowych, już od jakiegoś czasu podejrzewali, że 29-letni mieszkaniec Sądecczyzny, może posiadać środki odurzające. Kilka dni temu postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek w Krasnem Potockiem. Ciągnik przewrócił się na 19-latka

Gdy w godzinach wieczornych 29-latek przejeżdżał przez Zabrzeż, policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej i przeszukali volkswagena, którym się poruszał. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. W aucie znaleźli 100 gramów marihuany.

Stróże prawa zatrzymali 29-latka i przewieźli go do komendy. Tam został przesłuchany. W międzyczasie policjanci pojechali do jego domu i dokładnie przeszukali budynek w poszukiwaniu narkotyków. Mundurowi znaleźli tam nielegalną broń i dużą ilość amunicji.  

- Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 8 sztuk elementów broni palnej oraz 629 sztuk amunicji różnego kalibru – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Wykrzykiwał z okna wieżowca, że się zabije. Dramatyczne sceny przy Nawojowskiej

Zobacz też Zaginął 17-letni Dominik Kleszcz. Nastolatek zniknął bez śladu

29-letni sądeczanin usłyszał wczoraj zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może trafić za kraty nawet na 10 lat. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Niewykluczone, że wkrótce mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty związane z posiadaniem broni i amunicji, która aktualnie jest badana przez ekspertów. ([email protected] Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu