Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
18/07/2023 - 15:25

W budynek gospodarczy uderzył piorun. Wszystko doszczętnie spłonęło

Podczas poniedziałkowej burzy, która przeszła nad regionem, w Podłopieniu koło Limanowej w budynek gospodarczy uderzył piorun. W środku znajdowały się maszyny rolnicze. Niestety, wszystko doszczętnie spłonęło.

Sprawdziły się prognozy synoptyków i ostrzeżenia wysyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W poniedziałkowe popołudnie nad Małopolską przeszła gwałtowna burza z opadami deszczu. Ledwo zaczęło grzmieć i padać, a w dyżurce limanowskiej straży pożarnej rozdzwoniły się telefony od mieszkańców potrzebujących pomocy. 

Interwencje głównie dotyczyły podtopionych budynków mieszkalnych i gospodarczych, nieprzejezdnych dróg i połamanych drzew. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Konina. Tak jak już informowaliśmy, piorun uderzył w stolarnię, która zaczęła się palić. Niestety, wszystko spłonęło doszczętnie. Straty jakie poniósł właściciel sięgają kwoty 500 tysięcy złotych. 

Zobacz też To był ogromny pożar. Od uderzenia pioruna zapaliła się stolarnia [ZDJĘCIA]

Niemal w tym samym czasie do identycznego zdarzenia doszło w miejscowości Podłopień. Tam również od uderzenia pioruna zapalił się budynek gospodarczy, w którym znajdowały się maszyny rolnicze. 

- Gdy już po chwili straże pożarne dotarły na miejsce, budynek był cały w płomieniach. Kilka metrów dalej znajdował się drugi budynek gospodarczy, który również był zagrożony, dlatego strażacy równocześnie polewali płonący obiekt w celu ugaszenia pożaru i znajdujący się w pobliżu budynek, aby go uchronić przed ogniem - wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzem portalu "Sądeczanin" st. kpt. Wojciech Bogacz, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej KP PSP Limanowa. 

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Niestety, mimo starań strażaków, wszystko spłonęło doszczętnie. Ogień strawił budynek o powierzchni około 70 metrów kwadratowych i znajdujące się w środku maszyny. ([email protected] Fot. OSP Tymbark)Dziękujemy za przesłanie błędu