Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
20/10/2018 - 00:20

Uważajcie! Oszuści znów zaatakowali. Tym razem podają się za policjantów

Próbowali już różnych metod, aby oszukać ludzi. Podawali się za wnuczka, krewnego, a nawet pracownika wodociągów. W ostatnich dniach znów zaatakowali. Tym razem podając się za policjanta.

Oszuści są coraz sprytniejsi. W ostatnich dniach znów zaatakowali mieszkańców Sądecczyzny. Tym razem podawali się za policjantów. Dzwonili do starszych ludzi i wypytywali przez telefon o konta bankowe i posiadane zasoby finansowe. Sądeccy policjanci odebrali już kilka zgłoszeń w tej sprawie.

- Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta czy oszczędności – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. - Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach. Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy rozłączyć się z rozmówcą i zadzwonić pod numer alarmowy 112 albo 997.  Pamiętajmy! Jeśli wystukamy na klawiaturze telefonu numer alarmowy, a nie rozłączymy się z rozmówcą, wówczas wciąż pozostaniemy z oszustem na linii.

- Ważne jest, aby apel, jak i sposób radzenia sobie w takich sytuacjach dotarły do jak najliczniejszej grupy, szczególnie osób starszych, dlatego policjanci apelują by przekazać taką informację członkom naszych rodzin czy sąsiadom. Im więcej seniorów będzie miało świadomość jak wygląda schemat wyłudzania pieniędzy metodami na krewnego czy policjanta, tym mniej z nich da się oszukać – dodaje policjantka.

RG [email protected]info, Fot. Ilustracyjna 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach