Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
17/10/2021 - 08:10

Uważajcie na „asfaltowych oszustów". Mogą również pojawić się u was

W ostatnim czasie w całej Polsce zrobiło się głośno o tak zwanych „asfaltowych oszustach". Ostatnio ich ofiarą padła rodzina z powiatu miechowskiego. Miejcie się na baczności, bo mogą również was odwiedzić. Na co warto zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać?

O „asfaltowych” oszustach zrobiło się głośno w całej Polsce. Wciąż jednak są osoby, które mimo apeli policjantów, dają się nabrać przestępcom. Początkiem października ich ofiarą padła rodzina z powiatu miechowskiego.

Na ich posesję przyjechał mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat. Mówił po angielsku. Zaoferował mieszkańcom położenie asfaltu na wjeździe. Cena była bardzo atrakcyjna, więc właściciele posesji zdecydowali się na usługę. Już następnego dnia zjawiło się siedmiu pracowników, którzy z wyglądu przypominali obcokrajowców. Bardzo szybko ułożyli nawierzchnię, a właściciele posesji wypłacili gotówkę. Oszuści dali nawet fakturę. Jak się okazało, wyłożona masa, prawdopodobnie nie jest asfaltem, nie pokryła całej planowanej nawierzchni, spowodowała nierówności, a z wykonawcami urwał się kontakt.

Z informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wynika, że mężczyźni poruszali się białym Renault Clio, zielonym Seatem Alhambra i dostawczym Manem albo Volvo z częścią załadunkową wykonaną z izotermy koloru białego. Wszystkie pojazdy posiadały zagraniczne rejestracje.

- Mężczyźni nie podpisują umów. Schemat działań tych oszustów w różnych rejonach naszego kraju wygląda bardzo podobnie – przestrzegają policjanci i apelują, aby wszystkie pokrzywdzone osoby skontaktowały się z policją dzwoniąc pod numer 112. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu