Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
05/11/2018 - 14:40

Ukradł portfel z pieniędzmi. Takiego obrotu sprawy się nie spodziewał

Ukradł portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz 1050 złotych. Krótko cieszył się łupem. Został zatrzymany przez policjantów. Teraz nawet pięć lat może spędzić za kratami.

Kilka dni temu klient przyszedł na zakupy do jednego ze sklepów w Świniarsku. Przez nieuwagę odłożył swój portfel na ladę przy kasie. Gdy się odwrócił, by zapłacić za zakupy, czekała na niego przykra niespodzianka. Okazało się, że portfel w którym miał dokumenty i 1050 złotych został skradziony. O kradzieży zostali poinformowani sądeccy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli i sprawdzili monitoring ze sklepu, a następnie przekazali wizerunek złodzieja dzielnicowym. Wówczas sprawy potoczyły się bardzo szybko.

Zobacz też Policjanci podsumowali akcję Znicz: mniej wypadków i kolizji, ale więcej rannych

Dzielnicowi Chełmca i osiedla Helena podczas wspólnego obchodu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi.

- W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 48-latek przyznał się do kradzieży portfela, a następnie został przewieziony do sądeckiej komendy – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Złodziej usłyszał zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu nawet pięć lat więzienia. Właściciel portfela odzyskał skradzione pieniądze, które sprawca przechowywał w swoim domu.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)