Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 15 września. Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda
06/06/2019 - 17:05

Uderzyli 15-latka metalowym prętem. Zażądali od niego pieniędzy

Pobili 15-latka i uderzyli go metalowym prętem. Zażądali od chłopca 150 zł. Teraz o losie młodych przestępców zadecyduje sąd.

Końcem maja kryniccy policjanci zostali poinformowani o pobiciu. Podczas przesłuchania okazało się, że w pobliżu sklepu przy ulicy Kraszewskiego, 15-letni chłopiec został pobity i uderzony metalowym prętem przez dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli od niego 50 złotych. Przestępcy ostrzegli swoją ofiarę, że następnego dnia ma im dostarczyć 100 zł.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawców. Zatrzymali ich około 2 km od miejsca zdarzenia w pobliżu innego sklepu. Policjanci przesłuchali na komisariacie potencjalnych sprawców oraz świadków pobicia.  

- 18-letni kryniczanin usłyszał od prokuratora zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i spowodowania u ofiary lekkiego uszkodzenia ciała oraz wymuszenia rozbójniczego  - wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Takie same zarzuty usłyszał też jego młodszy 14-letni kolega, jednak z uwagi na wiek, zajmie się nim sąd rodzinny.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu