Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
27/01/2017 - 09:55

Uderzenie w przestępczość zorganizowaną. W rękach „pograniczników” 8 kg marihuany (ZDJĘCIA)

„Pogranicznicy” z zakopiańskiej placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie powiatów krakowskiego i bielskiego czterech mężczyzn podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Wspólnie z innymi służbami zabezpieczyli też ponad osiem kilogramów marihuany o szacunkowej wartości ponad 300 tys. złotych.

Ta akcja prowadzona była we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie oraz EUROPOLEM. Nadzór nad działaniami sprawowali śledczy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

To właśnie Prokuratura Krajowa w Krakowie już od jakiegoś czasu prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Wcześniej do tej sprawy zatrzymano pięciu członków grupy przestępczej. Wobec nich stosowany jest obecnie areszt tymczasowy.

Zobacz także: Garaż i dwa auta poszły z dymem

Do tej pory policja i straż graniczna zabezpieczyła znaczne ilości marihuany i haszyszu o łącznej wartości ponad 2 miliony złotych.

Dwudziestego stycznia do pięciu już zatrzymanych mężczyzn dołączyło kolejnych czterech. Ujęto ich w powiatach krakowskim i bielskim, a efektem przeszukania różnych budynków było skonfiskowanie ośmiu kilogramów marihuany o szacowanej wartości ponad 300 tys. złotych.

Śledczy z Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawili całej czwórce zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości marihuany oraz uczestnictwa w obrocie tymi środkami.

Za czyny te grozi kara od dwóch do piętnastu lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące.

(MACH), źródło: KaOSG w Nowym Sączu i Prokuratura Krajowa w Krakowie, Fot. KaOSG w Nowym Sączu.

Pogranicznicy, przestępczość zorganizowana


Dziękujemy za przesłanie błędu