Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
15/09/2020 - 13:25

Uciekał przed policją ulicami Nowego Sącza. Co miał do ukrycia?

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją ulicami miasta. Jak się później okazało, miał sporo na sumieniu. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

W minioną sobotę (12 września) sądeccy policjanci prowadzili kontrolę pojazdów na ulicy Długoszowskiego w Nowym Sączu. Ich uwagę zwrócił samochód marki Renault, który poruszał się bardzo szybko mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast wydali kierowcy polecenie, aby zatrzymał się do kontroli drogowej, jednak na widok mundurowych przyspieszył i zniknął im z oczu. Nie udało mu się uciec daleko. Już kilka minut później został zatrzymany na jednej z pobliskich ulic.

Jak się okazało, samochodem kierował 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który podróżował wraz z pasażerką. Policjanci przebadali go alkomatem. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz niefrasobliwy kierowca odpowie za swoje czyny.

- Za niestosowanie się do ograniczenia prędkości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień do kierowania oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020