Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
27/02/2019 - 00:50

Uciekał przed policją skradzionym autem. Został zatrzymany na ul. Węgierskiej

Kilka dni temu na łamach portalu Sądeczanin pisaliśmy o pościgu policyjnym na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Otrzymaliśmy w tej sprawie nowe informacje od sądeckiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego kilkanaście minut po godzinie 16. Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie, że ulicą Węgierską porusza się pojazd, którego kierowca prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast ruszył patrol policji.

- Funkcjonariusze bez trudu zauważyli pojazd odpowiadający opisowi, który został im przekazany. Samochód poruszał się „zygzakiem”, nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz miał uszkodzony przedni zderzak – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej sądeckiej policji.

Funkcjonariusze dawali kierowcy Volkswagena wyraźne sygnały, aby się zatrzymał. Jednak on przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Piramowicza. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Zobacz też Pościg za pijanym kierowcą na ul. Węgierskiej. Mężczyzna uszkodził 5 samochodów

W trakcie ucieczki kierowca Volkswagena wjeżdżał na przeciwny pas jezdni i uszkodził dwa inne pojazdy, aż w końcu zahamował tak gwałtownie, że jadący za nim radiowóz zmuszony do ostrego hamowania otarł się o pojazd marki Jeep.

- Policjanci używając siły fizycznej wyciągnęli z pojazdu kierowcę oraz dwóch pasażerów. W zatrzymaniu mężczyzn brał udział także kierowca Jeepa, który jak się okazało jest funkcjonariuszem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej – wyjaśnia Aneta Izworska.

Zarówno od kierowcy, jak i pasażerów, którzy podróżowali Volkswagenem czuć było alkohol. Policjanci przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że 33-latek ma w organizmie 3,4 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczania dla osób zatrzymanych w sądeckiej komendzie, z kolei jego kompani do izby wytrzeźwień.

Okazało się, ze samochód, którym jechali został wcześniej skradziony. 33-letni sądeczanin usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jakby tego było mało, mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

RG [email protected] Fot. Eryk KowalskiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020