Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
28/02/2021 - 18:25

Turyści zgubili się w rejonie Radziejowej. Potrzebna była pomoc goprowców

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja wędrówkom górskim. Na szlakach nie brakuje turystów i co się z tym wiąże, goprowcy mają pełne ręce roboty. W ostatnich dniach szukali w górach osób, które zabłądziły na szlakach i udzielali pomocy narciarzom, którzy doznali urazu podczas jazdy na nartach.

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla goprowców z Grupy Krynickiej GOPR. W niedzielę (21 lutego) szukali około 60-letniej kobiety, która zaginęła w rejonie góry Obszar w Beskidzie Niskim. Na szczęście zaginiona została bardzo szybko odnaleziona i przetransportowana do dyżurki GOPR.

We wtorek (23 lutego) kryniccy goprowcy znów brali udział w poszukiwaniach. Tym razem wspólnie z  podhalańskimi ratownikami szukali w Gorcach zaginionego mężczyzny. Na szczęście został odnaleziony w dobrym stanie. Tego samego dnia, goprowcy udzielali pomocy narciarzom, którzy zderzyli się na stoku Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Niestety stan 53-latka był tak poważny, że mimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować. Z kolei drugi narciarz został przewieziony do krynickiego szpitala.

W nocy z wtorku na środę (23/24 lutego), ratownicy z Piwnicznej zostali poproszeni o pomoc pogotowiu w dotarciu do kobiety z podejrzeniem udaru, na jednym z piwniczańskich przysiółków. Goprowcy przetransportowali poszkodowaną do karetki.

W czwartkowy wieczór (25 lutego) goprowcy znów zostali postawieni na równe nogi. Ruszyli na pomoc turystom, który zgubili się w rejonie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Dzięki aplikacji „Ratunek”, udało się  ich szybko odnaleźć. Byli wychłodzeni. Zostali przetransportowani do Obidzy.

Tego samego dnia, kryniccy goprowcy udzielali pomocy turyści, który w rejonie Jaworzyny Krynickiej uległ wypadkowi na nartach. Mężczyzna skarżył się na ból nogi. Ratownicy udzielili mu pomocy, a następnie przetransportowali do szpitala. ([email protected] Fot. Grupa Krynicka GOPR)Dziękujemy za przesłanie błędu