Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
10/05/2017 - 09:50

Trzy auta w tym bus zderzyły się na Węgierskiej. Droga była zablokowana

Choć wszystkie trzy samochody są mocno uszkodzone a droga była zablokowana w obu kierunkach, to nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło na wysokości Rafy przy Węgierskiej po godzinie 17 9 maja. - Nie wzywano nawet pogotowia - uspokajał nas wczoraj oficer dyżurny KM PSP w Nowym Sączu.

Zobacz też: Dachował i zobaczył śmierć. Wypadek na DK-75 w Dąbrowie

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulator w najbardziej rozbitym samochodzie. Następnie po uzgodnieniu z Policją zepchnęli go pobocze. Drugi samochód osobowy oraz bus samodzielnie zjechały na pobocze. Z drogi usunięto pozostałości po kolizji. Po tych czynnościach udrożniono ruch i zakończono działania - relacjonują dziś ratownicy w oficjalnym komunikacie.

Jaki był przebieg zdarzenia i jaki finał? 

- Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu  najechał na tył samochodu marki Ford. W wyniku uderzenia ford zjechał na lewy pas i zderzył się z fordem focusem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (art. 86 kw.) kierujący autobusem  został ukarany mandatem karnym - mówi mł. asp. Justyna Basiaga z sądeckiej poliicji.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w NS

Trzy auta zderzyły się na Węgierskiej
Fot.: KM PSP


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe