Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
13/09/2023 - 16:00

Trudno uwierzyć, że robiły to na cmentarzu. Zostały przyłapane na gorącym uczynku

Kradzież na cmentarzu w Ptaszkowej. Złodziejki z Nowego Sącza próbowały ukraść z grobów kwiaty i lampki solarne. Zostały przyłapane na gorącym uczynku.

Cmentarz jest wyjątkowym miejscem, w którym należy zachować się z wielkim szacunkiem i powagą. Jest to miejsce, które przypomina żyjącym, że każdy kiedyś umrze. Tym bardziej trudno uwierzyć w to, co zrobiły dwie sądeczanki.

Zobacz też Nie otwierała drzwi, a z jej mieszkania dobiegał przeraźliwy dźwięk. Przed blokiem zaroiło się od służb

W miniony poniedziałek, po godzinie szesnastej, pojawiły się na cmentarzu w Ptaszkowej. Wcale jednak nie zamierzały się modlić przy grobach zmarłych. Wręcz przeciwnie. Kobiety próbowały ukraść z cmentarza kwiatki i lampki solarne. Miały jednak pecha, bo zostały zauważone i zatrzymane przez mężczyznę, który w tym czasie wykonywał tam prace. O całym zdarzeniu niezwłocznie zostali poinformowani policjanci z Grybowa, którzy natychmiast udali się na miejsce.

- Funkcjonariusze wylegitymowali kobiety. Okazało się, że są mieszkankami Nowego Sącza w wieku 51 i 44 lat. Za popełnione wykroczenie zostały ukarane mandatami karnymi.  Skradzione mienie wróciło na swoje miejsce – informuje kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

([email protected] Fot. Ilustracyjna IM)Dziękujemy za przesłanie błędu