Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
14/10/2019 - 17:00

Tragiczny weekend na Sądecczyźnie. Śmiertelne wypadki, znalezione zwłoki

To był bardzo pechowy weekend. Najpierw samochód potrącił nastolatkę na ul. Limanowskiego, godzinę później 41-latek rzucił się pod pociąg na przejeździe kolejowym przy ul. Traugutta. W momencie gdy śledczy zabezpieczali miejsce wypadku, na tej samej ulicy krewna znalazła w domu zwłoki 63-latka. To nie koniec złych wiadomości. Następnego dnia w sobotę w krakowskim szpitalu zmarł 74-letni mężczyzna, ciężko ranny w wypadku w Świniarsku. Niestety to nie wszystko, zobaczcie sami.

Miniony piątek 11 października był w Nowym Sączu wyjątkowo pechowy. Najpierw przed godziną 19 na ulicy Limanowskiego samochód potrącił przechodzącą przez pasy 18-latkę. W ciężkim stanie została zabrana do szpitala.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Nowym Sączu. Lekarze walczą o życie nastolatki

Godzinę później doszło do kolejnej tragedii. Na przejeździe kolejowym przy ulicy Traugutta, 41-letni mieszkaniec gminy Łososina Dolna rzucił się pod pociąg. Nie miał żadnych szans, zginął na miejscu. Prawdopodobnie było to samobójstwo.

Zobacz też Rzucił się pod nadjeżdżający pociąg. Tragedia na torach w Nowym Sączu

Niestety to nie koniec smutnych wiadomości. W tym samym dniu około godziny 22, również na ulicy Traugutta w jednym z domów krewna znalazła ciało 63-letniego mężczyzny.

- Pracujący na miejscu funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wstępnie wykluczyli, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Obecny na miejscu prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu zwłok do dalszych badań. Obecnie śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny.

Niestety kolejne dni weekendu również były bardzo pechowe. W nocy z soboty na niedzielę na ul. Ogrodowej w Nowym Sączu doszło do tragicznego wypadku. Z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, bus przewrócił się na bok uderzając w słup. Niestety nie udało się uratować życia około 60-letniego mężczyzny.

Zobacz też Przewrócony bus, a w środku zwłoki. Co się wydarzyło w nocy na ul. Ogrodowej?


W sobotę (12 października) do naszej redakcji dotarła kolejna smutna wiadomość. Zmarła kolejna, już trzecia osoba ciężko ranna w wypadku w Świniarsku. Jak udało nam się dowiedzieć, zmarły mężczyzna to 74-letni mieszkaniec Świniarska.

Zobacz też Tragedia. Zmarła kolejna osoba ranna w wypadku w Świniarsku


Jakby tego wszystkiego było mało, w niedzielne popołudnie służby ratunkowe ruszyły do Starego Sącza. Jak się okazało, mężczyzna mieszkający na osiedlu Słonecznym w Starym Sączu długo nie wychodził ze swojego mieszkania. Strażacy otworzyli drzwi i weszli do środka. Ich oczom ukazał się wstrząsający widok. W mieszkaniu znaleźli zwłoki właściciela. Ciało musiało leżeć dość długo, bo ulegało już rozkładowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. Medau Kurt, p. Marcin, RGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe