Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
11/01/2022 - 12:05

Tragiczny finał poszukiwań w Tatrach. Ratownicy znaleźli zwłoki 46-latka

Tragiczny finał mają poszukiwania w Tatrach. Ratownicy znaleźli zwłoki 46-letniego turysty, który nie wrócił z samotnej wycieczki, na którą wybrał się w minioną sobotę. Jego ciało zostało znalezione w Dolinie Jarząbczej.

W Tatrach panują trudne warunki. Po odwilży i opadach deszczu, w góry znów wróciła zima. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odradzają niedoświadczonym turystom organizowania wycieczek w Tatry. Mimo ostrzeżeń, w minioną sobotę w rejon Wołowca, Grzesia i Rakonia wyruszył 46-letni turysta. Mężczyzna nie wrócił na noc z gór, a jego telefon milczał. Zaniepokojona rodzina powiadomiła o zaginięciu ratowników górskich.

Zobacz też Wypadek w Naściszowej. Dachował samochód, którym jechała matka z dzieckiem

Toprowcy przez wiele godzin szukali zaginionego mężczyzny. Niestety w nocy z poniedziałku na wtorek w Dolinie Jarząbczej ratownicy znaleźli zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że jest to ciało zaginionego 46-latka. Mężczyzna prawdopodobnie spadł z dużej wysokości.

To już kolejna tragedia w Tatrach w ostatnich dniach. W minioną niedzielę ratownicy ze Słowacji znaleźli ciała trzech Polaków, którzy planowali zdobyć zimą Gerlach - najwyższy szczyt Tatr.   

Zobacz też Omal nie doszło do tragedii na DK-75. Wszystko zostało nagrane [FILM]

Z ustaleń słowackich ratowników wynika, że mężczyźni poruszali się letnią trasą, która w zimie nie jest wybierana, ponieważ istnieje ryzyko upadku z dużej wysokości. Jak się okazało, przewodnik który prowadził turystów na szczyt, nie posiadał odpowiednich kwalifikacji. Jakby tego było mało, miał nieodpowiednie raki na nogach. 

- Ponieważ jeden z mężczyzn był przewodnikiem górskim, śledczy chcą ustalić, jakie relacje łączyły go z pozostałymi uczestnikami. Jeżeli okaże się, że byli jego klientami, prokuratorzy zbadają, czy miał wystarczające uprawnienia, aby prowadzić grupę na Gerlach, dlatego postępowanie będzie prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci – informuje portal Interia.pl (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu