Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
13/10/2019 - 15:35

Tragedia. Zmarła kolejna osoba ranna w wypadku w Świniarsku

Do naszej redakcji dotarła dzisiaj smutna wiadomość. W sobotę (12 października) zmarła kolejna, już trzecia osoba ciężko ranna w wypadku w Świniarsku. Informację tę potwierdziła sołtys tejże miejscowości. Jak udało nam się dowiedzieć, zmarły mężczyzna to 74-letni mieszkaniec Świniarska.

Do tragicznego wypadku doszło 2 września. W tym dniu po godzinie 10, ciężarówka zderzyła się czołowo z autobusem. W wypadku brał udział  jeszcze samochód osobowy. Autobusem kursowym podróżowało aż 35 osób. W większości byli to uczniowie w wieku od 15 do 17 lat, którzy wracali ze szkoły. Samochodem podróżowały 2 osoby, a ciężarówką - jedynie kierowca.

Zobacz też Zmarła kolejna osoba ranna w wypadku w Świniarsku. Sprawca usłyszał zarzut

29 osób zostało rannych, w tym osiem było w bardzo ciężkim stanie. Niestety, jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do wypadku, zmarł 85-letni mieszkaniec Świniarska. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Nowym Sączu lekarze toczyli dramatyczną walkę o jego życie. Był długo reanimowany. Jednak nie udało się przywrócić akcji serca.

Po kilku dniach zmarła druga osoba, która jechała busem. Był to mieszkaniec gminy Podegrodzie. Wypadek okazał się jeszcze bardziej tragiczny w skutkach. Wczoraj, wskutek obrażeń, zmarła trzecia osoba - 74-letni mieszkaniec Świniarska.

RG [email protected], Fot. JM, M. OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)