Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
13/07/2020 - 20:05

Tragedia w Strzeszynie. W spalonym domu znaleźli zwęglone ciało kobiety

Z domu, w którym samotnie mieszkała starsza kobieta, zaczął wydobywać się dym. Zaniepokojeni sąsiedzi natychmiast wezwali straż pożarną. Niestety pożar okazał się tragiczny w skutkach. Strażacy w budynku znaleźli zwęglone zwłoki 96-letniej właścicielki.

Tragicznie rozpoczął się poniedziałek w powiecie gorlickim. Kilkanaście minut po godzinie siódmej strażacy odebrali dramatyczne zgłoszenie. Mieszkańcy Strzeszyna – maleńkiej wioski położonej w gminie Biecz – twierdzili, że z domu ich sąsiadki wydobywa się dym. Pod wskazany adres natychmiast ruszyły zastępy strażackie z Gorlic i pobliskich jednostek OSP.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie budynek mieszkalny. Strażacy natychmiast zaczęli polewać go wodą. Gdy sytuację udało się już opanować, ratownicy weszli do środka, aby przeszukać pomieszczenia. Niestety wewnątrz budynku znaleźli zwęglone zwłoki 96-letniej właścicielki.

Na miejscu pracują jeszcze policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wspólnie z prokuratorem. Ciało staruszki zostało zabezpieczone i prawdopodobnie zostanie poddane badaniom sekcyjnym. W najbliższych dniach zostanie powołany biegły sądowy, który będzie badał, jak doszło do tego pożaru. Jak udało nam się dowiedzieć od asp. sztab Grzegorza Szczepanka z gorlickiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że od lampki nocnej prawdopodobnie zapaliły się ubrania, pościel, a następnie cały budynek, ale jak na razie to są jedynie przypuszczenia. 

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna OSP KamienicaDziękujemy za przesłanie błędu