Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
18/05/2023 - 06:25

Tragedia w Nowym Sączu. 22-latek zamordował go z zimną krwią

Niewyobrażalna tragedia. Bił i kopał go po całym ciele. Wielokrotnie ranił ostrymi narzędziami. Niestety, obrażenia jakich doznał 34-latek były tak poważne, że jego życia nie udało się uratować. Jego morderca już wkrótce usłyszy wyrok. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.

Te dramatyczne sceny rozegrały się 23 maja 2022 roku w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza. To właśnie tam młody 22-letni mężczyzna zaatakował 34-latka. Wielokrotnie ranił go ostrymi narzędziami. Jakby tego było mało, bił go i kopał po całym ciele. W tym czasie w mieszkaniu przebywały również inne osoby, które próbowały uspokoić agresywnego mężczyznę, ale im też się oberwało.  

34-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Z informacji, które przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prokurator Leszek Karp wynika, że miał liczne rany kłute, rozległe obfite podbiegnięcia krwawe i pasma otarć. Ponadto wielomiejscowe rany cięte, włamanie kości czaszki oraz złamania lewych żeber. Lekarze walczyli o jego życie. Robili wszystko co tylko było w ich mocy. Niestety, stan 34-latka był na tyle poważny, że mężczyzna zmarł następnego dnia.

Zobacz też Poszukiwania w Nowym Sączu. Policjanci i strażacy przeszukują okolice starego młyna

Po niespełna roku od tej tragedii, Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie, który odpowie za zabójstwo i uszkodzenie ciała innych osób. Grozi mu dożywocie.

- Oskarżony dopuścił się tego czynu w warunkach wielokrotnej recydywy, gdyż był już jako recydywista skazany za przestępstwo rozboju z uszkodzeniem ciała, za które to przestępstwo odbył kilkuletnią karę pozbawienia wolności – dodaje prokurator Leszek Karp.

Mężczyzna do niczego się nie przyznaje. Decyzją sądu, od roku przebywa w areszcie. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)

(c) Materiał chroniony prawem autorskim 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu