Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
03/12/2018 - 10:05

Tragedia w Gruszowcu: samochód uderzył w pieszego. Mężczyzna nie miał szans

Niestety nie udało się uratować życia 67-letniego mężczyzny, w którego uderzył samochód. Na miejscu pracują policjanci wraz z prokuratorem. Ruch odbywa się wahadłowo.

Tragicznie rozpoczął się tydzień na Limanowszczyźnie. Dzisiaj rano kwadrans przed godziną 7 na drodze krajowej numer 28 w Gruszowcu doszło do dramatycznego wypadku. Samochód potrącił pieszego, który szedł poboczem jezdni. Bardzo szybko na miejsce dotarła karetka pogotowia. Niestety na ratunek było za późno. 67-letni mężczyzna już nie żył.

Zobacz też Pożarowy koszmar. Jedni gasili pensjonat drudzy ratowali dobytek w Boguszowej

Limanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają, jak doszło do tej tragedii. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że 24-letni kierowca, który podróżował samochodem marki Ford, chciał wyprzedzić samochód ciężarowy i wtedy potrącił pieszego. Funkcjonariusze przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że był trzeźwy.

- Trwają czynności na miejscu zdarzenia. Ruch odbywa się wahadłowo, wstępnie utrudnienia potrwają jeszcze około 2 godziny – wyjaśnia Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna OSP BoguszaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)