Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
08/06/2020 - 16:05

Tragedia w Bieczu. Rowerzysta nie miał żadnych szans

Policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Gorlicach ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, który w miniony piątek (5 czerwca) wydarzył się w Bieczu na ulicy Grunwaldzkiej. Z ustaleń policyjnych wynika, że mieszkaniec powiatu gorlickiego, który jechał samochodem marki Opel Astra, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku rowerzysty. Jak się później okazało, był to 76-letni mieszkaniec gminy Biecz.

Niestety ciężko ranny rowerzysta był nieprzytomny i nie oddychał. Służby ratunkowe, które bardzo szybko dotarły na miejsce wypadku, próbowały ratować życie poszkodowanego mężczyzny. Niestety mimo reanimacji, nie udało się przywrócić akcji serca.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Bieczu. Nie żyje rowerzysta [ZDJĘCIA]

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin wykonywali czynności dochodzeniowe i ustalali, jak doszło do tego wypadku i kto zawinił. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zostało zabezpieczone i w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja.

Jak udało nam się dowiedzieć, kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

- Obecnie trwają policyjne czynności, które mają wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnia asp. Gustaw Janas z gorlickiej policji.

RG [email protected] Fot. OSP BieczDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)