Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
02/12/2020 - 12:55

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo narciarzy. Będą też częste kontrole

Niektóre stacje narciarskie na Sądecczyźnie są już otwarte. Miłośnicy białego szaleństwa w miniony weekend właśnie w tych miejscach postanowili spędzić czas. Niestety mimo obowiązujących obostrzeń, nie zachowywali odpowiedniego dystansu, dlatego policjanci zwiększyli kontrole i zmobilizowali właścicieli stacji narciarskich do poprawy bezpieczeństwa.

- Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku (30 listopada) pojawiają się tam znacznie częściej. Więcej patroli przewidziano także w najbliższy weekend – zapowiada podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy właściciele stacji narciarskich oraz osoby, które z nich korzystają, stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Zobacz też Tłok na wyciągu w Krynicy, narciarze COVID mają gdzieś. Zamkną im stacje?

Właściciele wyciągów narciarskich deklarują, że przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które mają za zadanie oddzielić osoby korzystające z wyciągu. Ponadto dezynfekowana jest infrastruktura, z którą narciarze mają styczność, jak również wygłaszany jest komunikat dotyczący zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji.

W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze, którzy jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo na stoku i zapobiegać kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego. Policjanci będą również kontrolować, czy zasady reżimu sanitarnego są przestrzegane. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu