Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
04/12/2018 - 10:25

Tlenek węgla zaatakował w Kunowie. Kobieta zasłabła podczas kąpieli

Niewiele brakowało, a historia mieszkanki Kunowa miałaby tragiczne zakończenie. Kobieta podczas kąpieli zatruła się tlenkiem węgla. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji jej męża i pomocy ratowników medycznych i strażaków, udało się ją uratować.

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre, a razem z nim wzrosło zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Sądeccy strażacy coraz częściej są wzywani, aby sprawdzić stężenie czadu w mieszkaniach. W ostatnich dniach tlenek węgla zaatakował małżeństwo, które mieszkało w jednym z domów w Kunowie. Kobieta zasłabła podczas kąpieli. Jej mąż natychmiast wyciągnął ją z wanny i wezwał pomoc.

Już po kilku minutach na sygnale przyjechało pogotowie i straż pożarna. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy medycznej i zabrali do sądeckiego szpitala. Strażacy sprawdzili pomieszczenia czujnikami tlenku węgla. Okazało się, że stężenie niebezpiecznego gazu jest bardzo duże.  

Zobacz też Zabójczy tlenek węgla znów atakuje. Jak się uchronić przed niebezpiecznym gazem?

W jaki sposób uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla?

- Wykrycie czadu w początkowej fazie umożliwiają czujniki tlenku węgla. Zachęcam, aby takie urządzenia kupować i montować szczególnie tam gdzie odbywa się proces spalania. Gdy już czujnik się odezwie trzeba poprosić o pomoc strażaków,  jak najszybciej przewietrzyć mieszkanie i ewakuować się na zewnątrz - tłumaczy Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjna Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe