Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
04/02/2023 - 20:05

Ten wypadek zakończył się bardzo źle. Zima jest szczególnie uciążliwa dla kierowców

Zimowe warunki drogowe sprawiają, że podróżowanie jest znacznie trudniejsze. Na Sądecczyźnie w sobotę nie obyło się bez wypadków. Bardzo niebezpiecznie wyglądała kraksa w Korzennej. Ratownicy medyczni musieli zabrać jedną z podróżujących osób do szpitala.

Wypadek w Korzennej

Zima zaatakowała w całym regionie. Intensywne opady śniegu sprawiły, że wiele ulic jest zaśnieżonych, przez co podróżowanie nimi jest niezwykle trudne. Starostwo zdecydowało nawet o zamknięcie jeden z dróg powiatowych (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

Takie warunki sprawiają, że prowadzenie samochodu jest dużo trudniejsze. Niestety, w sobotę nie obyło się w regionie bez wypadków. Szczególnie niebezpiecznie był ten, do którego doszło w Korzennej. Wszystko wydarzyło się chwilę po godzinie 14.

Poszkodowana osoba trafiła do szpitala w Nowym Sączu

Służby ratunkowe od razu po otrzymaniu wezwania ruszyły na miejsce. Okazało się, że zderzyły się Alfa Romeo i Fiat, którymi podróżowały łącznie dwie osoby. Samochody były mocno skasowane. Jeden miał wgniecioną maskę i zniszczony lewy bok, drugi natomiast wylądował w rowie.

Obrażenia jednej z osób były niestety na tyle poważne, że musiała zostać zabrana do szpitala.  Na miejscu pracowali strażacy z Nowego Sączu oraz OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum. Obecni byli również ratownicy medyczni oraz wyjaśniająca przyczyny wypadku policja.

Nie było to jedyne sobotnie zdarzenie na drogach regionu. W Nowym Sączu na ul. Paderewskiego samochód uderzył o budynek, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Poszkodowanych nie było również w zderzeniu w Wielogłowach. ([email protected], fot.: Agnieszka Brońska, Małopolska Alarmowo/ Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu