Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
23/06/2020 - 15:40

Targnął się na własne życie. Mieszkańcy znaleźli jego ciało

Nie żyje 51-letni mieszkaniec Małastowa – wioski położonej w gminie Sękowa w powiecie gorlickim. Mężczyzna targnął się na własne życie. Niestety gdy znaleźli go mieszkańcy, na ratunek było już za późno.

W poniedziałkowy wieczór na terenie jednej z prywatnych posesji w Małastowie rozegrał się dramat. 51-letni mężczyzna targnął się na własne życie. Jego ciało znaleźli mieszkańcy, którzy natychmiast wezwali pomoc. Mieli nadzieję, że życie 51-latka uda się jeszcze uratować.

Po kilku minutach pod wskazany adres przyjechało pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna. Niestety na ratunek było za późno. Mężczyzna już nie żył. Śledczy wykluczyli możliwość, aby ktoś mógł się przyczynić do jego śmierci. Nie wiadomo, co skłoniło 51-latka  do tego, aby targnąć się na własne życie. Być może miał jakieś problemy albo cierpiał na depresję.

Zobacz też "Zamierzam się zabić", czyli jak rozpoznać, że dziecko chce popełnić samobójstwo

W ostatnim czasie nie ma tygodnia, żeby w naszym regionie nie doszło do kilku prób samobójczych. Niestety wiele z nich kończy się tragicznie.

Myśli samobójcze mają zarówno starsi, jak i młodzi. Ze statystyk policyjnych wynika, że w 2018 roku w Nowym Sączu i w powiecie nowosądeckim doszło do siedemdziesięciu pięciu prób samobójczych. Niestety aż trzydzieści osiem zakończyło się śmiercią. Wśród tych osób było pięć kobiet i trzydziestu trzech mężczyzn.

Zobacz też Zwłoki 50-latka wyłowili z rzeki w Słopnicach. Jak zginął, sprawdzają policjanci

W 2019 roku było podobnie. Sądeccy policjanci odnotowali sześćdziesiąt osiem prób samobójczych, z czego aż trzydzieści cztery zakończyły się zgonem. Wśród tych osób było pięć kobiet i dwudziestu dziewięciu mężczyzn. Z kolei w 2020 roku odnotowano już dwadzieścia cztery próby samobójcze, z czego aż trzynaście zakończyło się śmiercią.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu