Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
28/11/2019 - 14:00

Tajemnicze zniknięcie. Jak kamień w wodę. Przepadł bez wieści dziesięć dni temu

Policjanci, strażacy i ratownicy górscy przeczesywali teren. Sześć miejscowości obleciał śmigłowiec. Paweł Dela, który wyszedł z Domu Opieki społecznej w Mszanie Dolnej przepadł jak kamień w wodę. To było dziesięć dni temu. Co się mogło stać z mężczyzną po czterdziestce, który choruje na schizofrenię.

To już dziesięć dni jak wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i ślad po nim zaginął. Nadal nie wiadomo co stało się z Pawłem Delą.  Przepadł jak kamień w wodę.  

Przez trzy dni policjanci, strażacy i goprowcy przeczesywali okolice placówki.  Potem do akcji został zaangażowany śmigłowiec krakowskiej komendy wojewódzkiej. Poszukiwania obejmowały Mszanę Dolną i Górną, Kasinkę Małą, Porębę Wielką, Podobin, Lubomierz oraz Kasinę Wielką. Bez rezultatów.

Czytaj też 42-latek nie wrócił na noc do DPS-u. Szukali go policjanci, strażacy i goprowcy

Co się mogło stać z mężczyzną po czterdziestce, który choruje na schizofrenię.

- Poszukiwania trwają nadal – mówi Joanna Mól z limanowskiej komendy. - Teraz funkcjonariusze dokonują analizy zebranych materiałów.  

Co udało się ustalić?

- Takich informacji nie możemy ujawniać – mówi policjantka. Prowadzone są kolejne działania operacyjne. Ustalane są kolejne miejsca, gdzie zaginiony mógł być, sprawdzany jest też monitoring, poszukiwani są świadkowie. Na pewno wiadomo, że jeśli mężczyzna, gdzieś jest nie zażywa swoich leków.

czytaj też Skończył ze sobą koło własnego domu. To był taki dobry porządny człowiek…  

Przypomnijmy, ze poszukiwany  Paweł Dela ma około 175 cm wzrostu, średnią budowę ciała, piwne oczy, przylegające uszy oraz ciemne włosy. Każdy kto ma informacje mogące pomóc w poszukiwaniach, może się kontaktować z limanowską policją pod numerem telefonu 18 33 79 400, 18 331 00 07 albo 112.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

[email protected], Fot. KWP Kraków

 
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)