Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
19/02/2021 - 16:30

Tacy młodzi a już mogą trafić za kraty. Uprawiali w domu marihuanę

Tacy młodzi, a już mogą trafić za kraty. On ma 26 lat, ona zaledwie 19. Oboje trudnili się uprawą marihuany. Pewnie mieli nadzieję, że że pozostaną bezkarni. Jak bardzo się mylili, przekonali się wtedy, gdy prokurator przedstawił im zarzuty.

Zobacz też Dzisiaj mijają trzy tygodnie od katastrofy w Żurowej. Co udało się ustalić?

26-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego wspólnie ze swoją 19-letnią partnerką znaleźli nielegalny sposób na zarobienie dużych pieniędzy. W jednym z domów na terenie gminy Jodłownik uprawiali marihuanę. Myśleli, że pozostaną bezkarni, ale tak się nie stało.

Do ich domu weszli policjanci. Śledczy znaleźli w budynku 38 sztuk konopi, ponad 200 gramów suszu marihuany oraz kilka gramów amfetaminy.

- W mieszkaniu znajdował się też profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi, taki jak namiot, lampy grzewcze oraz wentylator kanałowy – informuje asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji.

Policjanci zatrzymali zarówno mężczyznę, jak i jego partnerkę. Oboje usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i zakazał opuszczania kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli ich samochód o wartości 12 tysięcy złotych i ponad 3 tysiące złotych w gotówce. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KPP Oświęcim)







Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021