Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
27/07/2020 - 13:15

Szymbark: koparka dachowała i wpadła do potoku. Operator miał rozbierać most

Wszystko wskazuje na to, że to zdarzenie policja potraktuje jako wypadek losowy. Przed 9 dziewiątą koparka, której operator miał prowadzić prace przy rozbiórce mostu na potoku Bystrzanka, zsunęła się ze skarpy, dachowała i wpadła do potoku.

Szymbark: koparka dachowała i wpadła do potoku. Operator miał rozbierać most

Jak do tego doszło? Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach asp. sztab. Grzegorz Szczepanek operator ustawiał właśnie koparkę, by przeprowadzić rozbiórkę podpór demontowanego mostu. Pojazd nagle zsunął się ze skarpy, wywrócił na dach i wpadł do potoku.

Zobacz też: Bójka "kiboli" zablokowała ruch na autostradzie A4. Policja szuka świadków

– Kierowcy nic się nie stało i mimo że zaproponowano mu badanie, odmówił przyjęcia pomocy. Zdarzenie, do którego doszło poza drogą publiczną zostanie najprawdopodobniej zakwalifikowane jako wypadek losowy. Na miejsce przyjechał właściciel firmy prowadzącej prace i też nie wnosił żadnych uwag.

Operator koparki był trzeźwy. A na miejscu do pracy ruszyli strażacy, którzy usuwają z wody olej napędowy, który wyciekł z pojazdu do Bystrzanki. Ujęcie wody, które znajduje się poniżej zostało wyłączone z użytku do godziny 13.

ES [email protected] Fot.: dzięki uprzejmości i za zgodą portalu halogorlice.plDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe