Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
01/12/2019 - 11:40

Szukają go już blisko dwa tygodnie. Co zobaczył w lesie jasnowidz?

Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Już blisko dwa tygodnie trwają poszukiwania Pawła Deli, który wyszedł z Domu Opieki Społecznej w Mszanie Dolnej i przepadł bez wieści. Co się mogło stać z mężczyzną po czterdziestce, który choruje na schizofrenię. Rodzina zaginionego poprosiła o pomoc jasnowidza.

To już blisko dwa tygodnie jak wyszedł z Domu Pomocy Społecznej i ślad po nim zaginął. Nadal nie wiadomo co stało się z Pawłem Delą. Przepadł jak kamień w wodę.

Policjanci, strażacy i goprowcy przeczesywali okolice placówki.  Potem do akcji został zaangażowany śmigłowiec krakowskiej komendy wojewódzkiej. Poszukiwania obejmowały Mszanę Dolną i Górną, Kasinkę Małą, Porębę Wielką, Podobin, Lubomierz oraz Kasinę Wielką. Bez rezultatów.

Czytaj też Tajemnicze zniknięcie. Jak kamień w wodę. Przepadł bez wieści dziesięć dni temu

Zrozpaczona rodzina poprosiła o pomoc jasnowidza, który wskazał dwa miejsca na terenie od ulicy Leśnej w stronę góry Lubogoszcz. Poszukiwania zostały wznowione.

- W akcji uczestniczyło trzynastu strażaków, trzech ratowników GOPR z dwoma psami oraz czternastu policjantów z Mszany Dolnej i Limanowej.  Przeszukano blisko pięćdziesiąt hektarów lasu mówi Jolanta Mól z biura prasowego Powiatowej Komendy Policji w Limanowej.

Poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu. Potem teren ponownie został przeczesany przez liczącą piętnaście osób specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Myślenic, z wykorzystaniem psa i kamer termowizyjnych. Niestety i ta akcja nie przyniosła żadnego skutku.

Co się mogło stać z mężczyzną po czterdziestce, który choruje na schizofrenię. - Poszukiwania trwają nadal – mówi Joanna Mól  Teraz funkcjonariusze dokonują analizy zebranych materiałów.  

Co udało się ustalić?

- Takich informacji nie możemy ujawniać – mówi policjantka. Prowadzone są kolejne działania operacyjne. Ustalane są kolejne miejsca, gdzie zaginiony mógł być, sprawdzany jest też monitoring, poszukiwani są świadkowie. Na pewno wiadomo, że jeśli mężczyzna, gdzieś jest nie zażywa swoich leków.

czytaj też Skończył ze sobą koło własnego domu. To był taki dobry porządny człowiek…  

Przypomnijmy, ze poszukiwany  Paweł Dela ma około 175 cm wzrostu, średnią budowę ciała, piwne oczy, przylegające uszy oraz ciemne włosy. Każdy kto ma informacje mogące pomóc w poszukiwaniach, może się kontaktować z limanowską policją pod numerem telefonu 18 33 79 400, 18 331 00 07 albo 112.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

[email protected], Fot. KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)