Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
10/04/2016 - 07:45

Szkolenie koordynatorów Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się szkolenie koordynatorów Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Wzięło w nim udział dwudziestu dziewięciu koordynatorów z placówek oświatowych, które przystąpiły do projektu.

W szkoleniu uczestniczyły też policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a także koordynatorzy i zastępcy projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Uczestników szkolenia, w imieniu szefa sądeckiej Policji, powitał naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Nowym Sączu podinsp. Krzysztof Chochliński.

Szkolenie koordynatorów polityki bezpieczeństwa

Szkolenie poprowadziła Izabela Ciarka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która omówiła założenia projektu. Między innymi przedstawiła aktualny regulamin nadawania certyfikatów, wymaganą dokumentacje, sposób jej oceniania oraz zasady prowadzenia audytów. Podsumowała także dotychczasowe przedsięwzięcia.

Warto wiedzieć

„Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” jest prestiżowym dokumentem przyznawanym przez komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie na okres dwóch lat, a następnie na okres pięciu lat.

szkolenie koordynatorów polityki bezpieczeństwa

Po spełnieniu kolejnych kryteriów wynikających z regulaminu szkoła może ubiegać się o tytuł Lider Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

To zaszczytne miano w powiecie nowosądeckim otrzymało już Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu, a w tegorocznej edycji o ten tytuł mogą ubiegać się: Gimnazjum nr 3 w Nowym Sączu, Gimnazjum w Świniarsku oraz Gimnazjum w Krynicy Zdroju. Aktualnie na Sądecczyźnie w projekcie biorą udział 32 szkoły oraz jedna uczelnia wyższa.

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa jest to kompleksowy system, oparty na wzajemnej współpracy szkoły, samorządu lokalnego, Policji, Straży Miejskiej, rady osiedla, różnych stowarzyszeń itp.  Wspólnym celem jest zmniejszenie lub wyeliminowanie niekorzystnych zjawisk występujących w szkole, które diagnozuje się na podstawie badań ankieterskich. Dyrekcja i grono pedagogiczne przy współpracy z wyżej wymienionymi podmiotami podejmuje szereg przedsięwzięć profilaktycznych i organizacyjnych skutkujących nadaniem  „Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

Opr. (MACH)

Fot. i źródło: KMP w Nowym Sączu.







Dziękujemy za przesłanie błędu