Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
01/10/2021 - 13:30

Strażacy pojechali gasić pożar na osiedlu romskim. Zostali obrzuceni kamieniami

Strażacy z Limanowej i Łososiny Górnej pojechali gasić pożar na osiedlu romskim w Koszarach. W "podziękowaniu" zostali obrzuceni przez mieszkańców kamieniami i innymi przedmiotami. Policjanci szukają sprawców.

Aż trudno uwierzyć w to, co się wydarzyło w czwartkowy wieczór na Limanowszczyźnie. Strażacy, którzy na co dzień ratują ludzkie życie, zdrowie i mienie, tym razem zostali wezwani do pożaru na osiedlu romskim w miejscowości Koszary.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że ktoś rozpalił ognisko. Strażacy szybko je ugasili, ale w zamian za to, nie spotkali się z wdzięcznością mieszkańców, a wręcz przeciwnie.

- W podziękowaniu zostaliśmy obrzuceni kamieniami i innymi bliżej nieokreślonymi przedmiotami. Sprawa została zgłoszona na policję – informują na swojej stronie strażacy z Łososiny Górnej.

- Nieznani sprawcy obrzucili różnymi przedmiotami dwa wozy bojowe straży pożarnej, w wyniku czego powstały na nich uszkodzenia - zarysowania powłoki lakierniczej oraz wgniecenia karoserii. Trwa szacowanie strat – powiedziała naszej redakcji asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia i szukają sprawców. ([email protected] Fot. OSP Łososina Górna)

Strażacy pojechali gasić pożar na osiedlu romskim. Zostali obrzuceni kamieniami
Strażacy z Limanowej i Łososiny Górnej pojechali gasić pożar na osiedlu romskim w Koszarach. W "podziękowaniu" zostali obrzuceni przez mieszkańców kamieniami i innymi przedmiotami.


Dziękujemy za przesłanie błędu