Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
25/09/2020 - 14:00

Znaleźli martwe małpy w sklepie zoologicznym w Nowym Sączu

Co się wydarzyło w jednym ze sklepów zoologicznych w Nowym Sączu? Na to pytanie od kilku tygodni próbują znaleźć odpowiedź sądeccy policjanci wspólnie z prokuraturą. W sklepie znaleziono martwe zwierzęta, na które właściciele nie posiadali wymaganych zezwoleń.

Sprawa wyszła na jaw 7 sierpnia, kiedy do jednego ze sklepów zoologicznych na terenie Nowego Sącza weszli policjanci, przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz powiatowy lekarz weterynarii.

- Podczas kontroli znaleźliśmy w sklepie zoologicznym dwie małpy – jedna była martwa, a druga znajdowała się w stanie agonalnym i niedługo po tym zdechła. Jakby tego było mało, w sklepie znajdowała się duża ilość martwych chomików i rybek – wyjaśnia Mariusz Stain, powiatowy lekarz weterynarii. Jak się okazało, właściciele sklepu zoologicznego nie posiadali wymaganych zezwoleń na posiadanie niektórych zwierząt chronionych.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci zwierząt. Jak podaje RDN, do badań zostały pobrane próbki; wyniki dadzą odpowiedź na to pytanie. Sprawą zajmuje się prokuratura, która sprawdza czy doszło do znęcania się nad zwierzętami i do nielegalnego uboju.

- Sądecka policja prowadzi w tej sprawie postępowanie przygotowawcze – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. ([email protected] fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)