Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
28/01/2021 - 12:40

Straszna noc w Podegrodziu. Wyszedł z domu i powiedział, że się zabije

To była bardzo dramatyczna noc dla bliskich młodego człowieka z Podegrodzia, który wybiegł z domu i powiedział, że popełni samobójstwo. Rodzina natychmiast zaalarmowała policję, która wszczęła poszukiwania desperata.

Co się mogło wydarzyć? Dlaczego kilkudziesięciu ludzi w środku nocy szukało 22-letniego mężczyzny z Podegrodzia?

- Wybiegł z domu i powiedział, że popełni samobójstwo – informuje oficer dyżurny sądeckiej policji, która zaalarmowana przez  rodzinę, natychmiast wszczęła poszukiwania.

Zaczął się dramatyczny wyścig z czasem. Była godzina trzecia w nocy i kilkanaście stopni mrozu.  O pomoc policja poprosiła też strażaków. W sumie na poszukiwania ruszyło ponad dwadzieścia osób.

- Przeczesywaliśmy Podegrodzie, po śladach które zostawił na śniegu. Udało się. Znaleźliśmy go w centrum wsi.

Czytaj też Była zupełnie bezradna, a on konał pod lodową krą. Strażacy nie zdołali mu pomóc 

Akcja poszukiwawcza trwała godzinę. Odnaleziony mężczyzna został przewieziony do szpitala.

I znowu ktoś podjął dramatyczną decyzję o odebraniu sobie życia.  Tym razem udało się wygrać ze śmiercią, ale po raz kolejny należy zadać sobie pytanie, dlaczego ludzie odbierają sobie życie. Czy możliwe, że nikt z najbliższego otoczenia nie potrafi dostrzec niepokojących sygnałów?

Czytaj też Wielki pożar tartaku w Starym Sączu. Ogień buchnął nad ranem [WIDEO, ZDJĘCIA] 

-Coraz gorzej jest z umiejętnościami komunikacyjnymi. W ogóle nie jest łatwo mówić o swoich kłopotach – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” psycholog ks. dr Andrzej Sułek.   - Jeśli dochodzą do tego zakłócone relacje rodzinne, to trudniej znaleźć kogoś, komu można się zwierzyć.

Co zrobić, by uniknąć ostateczności? Jak nie dopuścić do tego, by nasi bliscy targnęli się swe życie? Po czym poznać, że zmierzają do kresu swego życia i co ich do tego popycha? Odpowiedzi na te pytania szukamy w cyklu materiałów "Nie odwracaj wzroku, reaguj" publikowanych na łamach „Sądeczanina”.

Gdzie szukać pomocy? U psychologa, psychiatry, jest też telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu