Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/09/2020 - 12:55

Spłonęły trzy autobusy MPK. Policja podaje przyczynę pożaru

Minęły dwa tygodnie od pożaru autobusów, które spłonęły doszczętnie w zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. Co przez ten czas udało się ustalić sądeckim policjantom?

Pożar wybuchł 23 sierpnia przed godziną 10 na terenie spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ulicy Wyspiańskiego w Nowym Sączu. Najpierw było słychać wybuchy, potem nad zajezdnią zaczęły unosić się kłęby czarnego dymu. Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne. Okazało się, że pali się jeden z autobusów zaparkowanych na zajezdni. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się również na dwa inne autobusy stojące w pobliżu.  Niestety, mimo błyskawicznej akcji ratowniczej, trzy autobusy spłonęły doszczętnie.

- Uszkodzone zostały trzy autobusy wraz z wyposażeniem, kamera monitoringu oraz antena wewnętrznego systemu odbierania danych. Straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Nowy Sącz: z autobusów MPK zostały wraki. Policja ustala przyczynę pożaru

Funkcjonariusze przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa wykonali liczne czynności, aby wyjaśnić przyczyny i okoliczności pożaru. Co udało się ustalić?

- Ze zgromadzonego w tej sprawie materiału oraz opinii biegłego z zakresu pożarnictwa jednoznacznie wynika, że do pożaru doszło w wyniku sytuacji losowej (awarii elektrycznej wewnątrz jednego z autobusów) i nie przyczyniły się do niego żadne osoby – informuje Aneta Izworska. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu