Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
02/08/2019 - 14:00

Spłonęła stodoła w Nowej Wsi. Strażacy cztery godziny gasili pożar [ZDJĘCIA]

W Nowej Wsi paliła się stodoła. Strażacy przez cztery godziny gasili pożar, ale niestety wszystko spłonęło doszczętnie. Straty są dość duże.

Bardzo pracowicie rozpoczął się piątek dla sądeckich strażaków. Tuż po godzinie 5 zostali postawieni na równe nogi. Jak się okazało, w Nowej Wsi koło Łabowej wybuchł pożar. Zapaliła się częściowo murowana, a częściowo drewniana stodoła, w której składowany był opał oraz siano.

Zobacz też Wielki pożar w Skrzydlnej. Z ogniem walczyło 114 strażaków [WIDEO]

Już po chwili na sygnale przyjechały pierwsze zastępy strażackie z Krynicy i Nowej Wsi. Budynek był już cały w ogniu. Zagrożony był także dom, który znajdował się w pobliżu. Domownicy opuścili go jeszcze przed przybyciem strażaków. Na szczęście nikt nie skarżył się na dolegliwości.  

Ratownicy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Ewakuowali zwierzęta, które znajdowały się wewnątrz budynku i polewali wodą palącą się stodołę. Podczas akcji gaśniczej ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo, ponieważ wozy strażackie blokowały jeden pas jezdni.

Zobacz też Wielki pożar w Falkowej. Piorun uderzył w budynki gospodarcze. [WIDEO]

Niestety budynku gospodarczego nie udało się uratować. Spłonął doszczętnie. Po ugaszeniu pożaru strażacy zajęli się rozbiórką drewnianej konstrukcji spalonej stodoły. Na koniec cały teren sprawdzili kamerą termowizyjną i po czterogodzinnej akcji wrócili do jednostek. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru. Odpowiedź na to pytanie da policyjne dochodzenie.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. OSP Łabowa, OSP Nowa Wieś

Spłonęła stodoła w Nowej Wsi. Strażacy cztery godziny gasili pożar
W Nowej Wsi paliła się stodoła. Strażacy przez cztery godziny gasili pożar, ale niestety wszystko spłonęło doszczętnie. Straty są dość duże.


Dziękujemy za przesłanie błędu