Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
17/09/2019 - 09:45

Schorowana kobieta chciała wziąć udział w mszy. Pomogli kryniccy goprowcy

Na krynickich goprowców można liczyć w każdej sytuacji. Przekonała się o tym pani Anna z Krynicy. Kobieta choruje na stwardnienie rozsiane. Dzięki ratownikom Grupy Krynickiej GOPR mogła wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Polska pod Krzyżem".

Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR pomagają turystom, którzy doznali urazu w górach, biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych, udzielają pomocy poszkodowanym narciarzom na stokach… Można na nich liczyć w każdej sytuacji. Przekonała się o tym pani Ania, która choruje na stwardnienie rozsiane. Kobieta bardzo chciała wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Polska pod Krzyżem".

- Zostaliśmy poproszeni o wsparcie w transporcie mieszkanki Krynicy-Zdroju na mszę świętą na Górze Krzyżowej – wyjaśniają kryniccy goprowcy.

Zobacz też Na górskich szlakach nie brakuje turystów. Goprowcy trzykrotnie udzielali pomocy

W minioną sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem” na Górze Krzyżowej w Krynicy miała zostać odprawiona msza. Dzięki pomocy goprowców mogła wziąć w niej udział również pani Anna, którą ratownicy za pomocą quada przetransportowali w wyznaczone miejsce.  

- Nasza pomoc skierowana jest nie tylko do turystów, ale również do mieszkańców uzdrowiska – komentują ratownicy Grupy Krynickiej GOPR.

RG [email protected], Fot. Grupa Krynicka GOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)