Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
10/10/2017 - 10:05

Samochodowe domino w Powroźniku. Cztery auta roztrzaskane, dwie osoby trafiły do szpitala

Kobieta podróżująca Toyotą chciała skręcić na stację paliw w Powroźniku. Niestety nie udało się tam dojechać. W jej samochód uderzyły trzy inne pojazdy. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

W poniedziałek (9 października) około godziny 16.20 w Powroźniku zderzyły się cztery samochody – Toyota Corolla, Ford Focus, Opel Astra i Seat Leon. Pojazdami podróżowało dziewięć osób. Na początku nikt nie zgłaszał dolegliwości, jednak z czasem dwie osoby poprosiły o pomoc medyczną i zostały zabrane do szpitala.

Do karambolu doszło na niewielkim łuku drogi, podczas skrętu jednego z aut w lewo na stację paliw. Jak do tego doszło?

- Mężczyzna podróżujący Oplem nie zachował wystarczającej odległości i uderzył w poprzedzającego go Forda. Ten z kolei uderzył w Toyotę, którą jechała kobieta. Na tę kolizję najechał jeszcze kierowca Seata, który wjechał w stojące samochody – tłumaczy policjant.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi w momencie karambolu. Zarówno kierowca Opla, jak i Seata zostali ukarani mandatem karnym.

W działaniach brały udział zastępy z JRG w Krynicy Zdroju i OSP Muszyna, a także dwie karetki pogotowia i policja. Przez trzy godziny na drodze odbywał się ruch wahadłowy.


RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu