Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
06/06/2019 - 23:05

Samochód zderzył się z autobusem. Kierowca zakleszczony w pojeździe [ZDJĘCIA]

Dramatycznie zakończył się wypadek, do którego doszło w Zabrzeży. Strażacy musieli rozcinać drzwi samochodu, aby wyciągnąć kierowcę zakleszczonego w pojeździe. Ponad godzinę na drodze wojewódzkiej były utrudnienia w ruchu.

Dzisiaj około godziny 15.40 na drodze wojewódzkiej w Zabrzeży doszło do wypadku. Samochód marki Suzuki, którym podróżował sam kierowca zderzył się z autobusem, którym jechało aż 12 osób.  

Zobacz też Kraksa na drodze krajowej w Łososinie Dolnej. Samochód zderzył się z autobusem

Z pomocą poszkodowanym ruszyli strażacy z Nowego Sącza, Łącka, Czerńca i Zabrzeży, a także pogotowie ratunkowe i policja. Gdy służby dotarły na miejsce, oba pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Autobus stał na zjeździe na posesję, a auto znajdowało się w rowie. W osobówce siedział ranny kierowca. Strażacy musieli rozcinać samochód, aby wyciągnąć poszkodowanego mężczyznę. Gdy udało się go uwolnić, położyli rannego na noszach i przenieśli do karetki. Tam zajęli się nim ratownicy medyczni. Przez ponad godzinę jeden pas ruchu w kierunku Krościenka był całkowicie zablokowany. Kierowano ruchem wahadłowo.

Do podobnego wypadku doszło w środę 5 czerwca na drodze krajowej w Łososinie Dolnej. Tam również samochód zderzył się z autobusem i aż trzy osoby trafiły do szpitala.


RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu