Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
21/12/2020 - 13:30

Samochód potrącił pieszego w Nawojowej. Stan mężczyzny jest ciężki

Było już ciemno, kiedy uderzył w niego samochód. Poszkodowany mężczyzna był nieprzytomny. Pogotowie ratunkowe z poważnymi obrażeniami ciała zabrało go do szpitala. Sądeccy policjanci ustalają, jak doszło do tego wypadku.

Było już ciemno, a drogi były śliskie. W takich właśnie warunkach, w niedzielny wieczór po godzinie osiemnastej doszło do wypadku na drodze krajowej numer 75 w Nawojowej. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 36-latek przechodził na drugą stronę drogi w niedozwolonym miejscu. Gdy wszedł na jezdnię, wtedy nadjechał samochód marki Mercedes, który w niego uderzył.

- Samochód jechał od Krynicy w stronę Nowego Sącza. Wypadek wyglądał strasznie. Siła uderzenia była tak duża, że pieszy rozbił swoim ciałem szybę auta. Podobno mężczyzna miał strasznie dużo złamań. Pogotowie zabrało go do szpitala – poinformował naszą redakcję Czytelnik.

Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna odzyskał już przytomność. Aktualnie przebywa na oddziale chirurgii urazowo - ortopedycznej sądeckiego szpitala.

Zobacz też 20-latek z wypadku w Łososinie wciąż jest nieprzytomny. Jego stan jest ciężki

Przez kilka godzin na drodze krajowej były utrudnienia. Strażacy z Nowego Sącza i Nawojowej kierowali ruchem wahadłowo.

- Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej komendy. Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Funkcjonariusze przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że był trzeźwy. Z kolei poszkodowanemu pieszemu została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Jak na razie nie są znane wyniki.

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu