Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
01/10/2017 - 17:55

Samochód płonął przy ścianie budynku. Niewiele brakowało, by ogień przeniósł się na dom

Dwa metry od budynku mieszkalnego w Gołkowicach palił się samochód, istniało więc spore ryzyko, że ogień przeniesie się na również na ścianę pobliskiego domu. Dzięki szybkiej reakcji strażaków, niebezpieczeństwo w porę zostało zażegnane. Przed zakończeniem akcji, dla pewności sprawdzono jeszcze zabudowania kamerą termowizyjną.

- Otrzymaliśmy wezwanie do palącego się samochodu Opel Combo na terenie prywatnej posesji. Znajdował się on bardzo blisko budynku mieszkalnego, więc istniało zagrożenie zajęcia się ogniem również ścian domu. Szybka akcja zakończyła się jednak sukcesem i niebezpieczeństwo zostało zażegnane - powiedział nam oficer dyżurny sądeckiej straży pożarnej.

Zobacz: Śmiertelny wypadek w Łabowej! Nietrzeźwy kierowca rozjechał kobietę na przystanku

W akcji gaśniczej prócz jednostki Państwowej Straży Pożarnej, udział brało również OSP Gołkowice Górne, a także funkcjonariusze policji. Poza zniszczeniem samochodu, nie zanotowano innych strat materialnych.

Zobacz: Sprawca wypadku w Łabowej zabił matkę sześciorga dzieci. Miał we krwi 1,74 promila alkoholu

- Pierwsi na miejscu byli strażacy z Gołkowic, bardzo dobrze zabezpieczyli teren i w dużej mierze dzięki ich szybciej reakcji udało się sprawnie ugasić pojazd. Dla pewności sprawdzono również ściany budynku za pomocą kamery termowizyjnej, aby sprawdzić ich temperaturę oraz ryzyko pożaru - dodał w rozmowie z naszym portalem przedstawiciel strażaków.

Michał Śmierciak (m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. OSP Gołkowice GórneDziękujemy za przesłanie błędu