Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
21/06/2019 - 17:30

Samochód dostawczy stanął w ogniu. Zagrożony był pobliski budynek

W Nowym Sączu na parkingu przy ulicy Magazynowej spłonął samochód dostawczy. Pożarem zagrożony był również pobliski budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Pożar wybuchł w czwartkowy wieczór (20 czerwca) po godzinie 19. Zapalił się samochód dostawczy zaparkowany w pobliżu budynków handlowo – magazynowych przy ulicy Magazynowej. Gdy strażacy dotarli na miejsce, kabina samochodu była cała w ogniu. Płonęły również drewniane palety, na których założone były koryta ogrodzeniowe. Pożarem zagrożony był pobliski budynek. Na miejscu był obecny stróż dozorujący obiekty, który poinformował ratowników, że nikt nie ucierpiał w pożarze.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Polewali pianą płonący pojazd oraz wodą palące się palety. Następnie sprawdzili budynek za pomocą kamery termowizyjnej. W międzyczasie przepchnęli samochód w głąb parkingu i cały czas przelewali go wodą.

Zobacz też Musieli uciekać z płonącego samochodu. Z auta został jedynie spalony wrak

Policjanci ściągnęli na miejsce właściciela samochodu oraz najemcę budynku magazynowego. Strażacy skontrolowali obiekt od środka przy użyciu kamery i miernika wielogazowego, ale nie stwierdzili żadnego zagrożenia.

Dostawczak został poważnie uszkodzony. Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu