Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
23/12/2019 - 10:00

Rozpylił drażnący gaz w sądeckiej "Budowlance". Może spędzić 3 lata za kratami

Sądeccy policjanci ustalili i zatrzymali 18-letniego ucznia, który w budynku Zespołu Szkół Budowlanych rozpylił drażniącą substancję. Przez jego bezmyślne zachowanie dyrekcja musiała ewakuować na zewnątrz ponad czterysta osób, a trzech uczniów trafiło do szpitala.

Tak jak już informowaliśmy na łamach portalu Sądeczanin, do zdarzenia doszło we wtorek 17 grudnia. W tym dniu tuż przed godziną 10 sądecka policja otrzymała zgłoszenie o rozpyleniu drażniącej substancji na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu.

- Dyrekcja szkoły natychmiast podjęła decyzję o ewakuacji budynku i szkołę opuściło łącznie ponad 400 osób. Na miejscu służby ratunkowe udzieliły pomocy medycznej sześciu osobom, które skarżyły się na problemy z oddychaniem, a trzy przewieziono do szpitala na obserwację – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Ewakuacja w sądeckiej "Budowlance". Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Po dokładnym przewietrzeniu sal, uczniowie i pracownicy szkoły wrócili do swoich zajęć. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy ustalili, że sprawcą tego czynu jest 18-letni uczeń tej szkoły.

- Nastolatek usłyszał zarzut narażenia trzech osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania u nich lekkiego uszczerbku na zdrowiu, za które to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju – dodaje policjantka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz / KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)