Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
20/07/2021 - 12:20

Rozbój w biały dzień. Groził, że go pobije, jeśli nie da mu pieniędzy

Choć ma zaledwie 22 lata, już będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. Młody mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, a potem o jego losie zadecyduje sąd.

Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w Nowym Sączu. Kilka dni temu w godzinach popołudniowych do siedzącego na ławce w parku 18-latka, podjechał na rowerze mężczyzna, który zapytał go, ile ma przy sobie pieniędzy. Gdy 18-latek nie chciał odpowiedzieć, mężczyzna stał się agresywny i zaczął mu grozić, że go pobije.

Młody mieszkaniec województwa śląskiego z obawy o swoje zdrowie i życie wyciągnął z portfela 600 złotych, które następnie sprawca wyrwał mu z ręki i odjechał. Pokrzywdzony, gdy tylko ochłonął udał się do sądeckiej komendy, gdzie o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawcy, a następnie przystąpili do przeszukiwania terenu. Już po kilku godzinach na osiedlu Kaduk, zauważyli młodego mężczyznę, który jechał na rowerze i odpowiadał rysopisowi sprawcy. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komendy. Jak się okazało, miał jedynie 22 lata.

- Po nocy w policyjnej celi, usłyszał zarzut dokonania rozboju. Natomiast 19 lipca 22-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

O losie młodego mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KMP Kraków)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021