Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
21/01/2014 - 15:23

Rozbite Mitsubishi i quad. Siedemnastolatek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Prokuratorskie zarzuty usłyszał siedemnastolatek, który w niedzielę w nocy trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak policjanci w Wilczycach (gmina Dobra) znaleźli w rowie rozbitego quada, a w Łostówce (gmina Mszana Dolna) samochód Mitsubishi Pajero leżący na dachu. Oba samochody zostały skradzione.
Młody człowiek, jak już pisaliśmy wyszedł tej nocy z prywatki, która odbywała się w Wilczycach. Postanowił się przewietrzyć. Ta decyzja okazała się brzemienna w skutkach.
- Spacerując po drodze w tejże miejscowości młody człowiek zauważył przed jednym z domów quada, a w jego stacyjce kluczyki – mówił naszemu portalowi asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Postanowił więc wybrać się na przejażdżkę. Nie potrwała ona jednak długo, bo po przejechaniu 1,5 km, quad wpadł do rowu. Nie ostudziło to chęci mężczyzny do dalszego podróżowania. W Łostówce przed jednym z domów zauważył samochód Mitsubishi Pajero a w jego stacyjce kluczyki. Wybrał się więc tym autem w dalszą drogę. Ale i ta wycieczka zakończyła się dosyć szybko, bo na jednym z zakrętów w Łostówce. Kierowca stracił panowanie nad autem. Mitsubishi Pajero zatrzymało się w rowie na dachu.
O sprawie pisaliśmy – Czytaj: Skradzione i rozbite Mitsubishi Pajero i quad. 17-latek w policyjnym areszcie.
Siedemnastolatek trafił do policyjnego aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej.
- Usłyszał on prokuratorskie zarzuty – informuje asp. Piegza. – Siedemnastolatek jest podejrzany o dwukrotny zabór pojazdów w celu krótkotrwałego użycia, a także o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym i spowodowanie strat na łączną sumę ponad 21 tysięcy złotych.
Prokurator rejonowy w Limanowej zastosował wobec 17-latka dozór policji. Musi on się stawiać w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej dwa razy w tygodniu. Ma także zakaz opuszczania kraju.
- Młody człowiek podczas wczorajszego przesłuchania przyznał się mszańskim policjantom, że to on zabrał Volkswagena Polo, który został odnaleziony wczoraj w Kasince Małej – dodaje rzecznik limanowskiej policji.
Przypomnijmy, że w poniedziałek (20 stycznia) przed południem mszańscy policjanci patrolując Kasinkę Małą zauważyli zaparkowany nad rzeką samochód. Po jego sprawdzeniu okazało się, że Volkswagen Polo został skradziony w nocy z 10 na 11 stycznia br., w Mszanie Dolnej. O sprawie pisaliśmy – Czytaj: Region: Skradziony Volkswagen Polo porzucony nad rzeką.
- Oprócz tego siedemnastolatek jest również podejrzewany o zabór Audi, z terenu myślenickiego które uderzyło w ogrodzenie przy szkole w Kasince Małej w nocy 29 grudnia ubiegłego roku – mówi asp. Piegza.
Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariat w Mszanie Dolnej.
(MACH)
Fot. arch. KPP w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe